Skulturowieni czytają pod chmurką – czytaj i Ty!

large_93235624

 Tej, wiara! Lubicie łamać paskudne stereotypy? Pomóżcie nam przełamać jeden, chyba najgorszy? Podobno Polacy nie czytają! Nie wiem ilu z Was zdaje sobie z tego sprawę, ale 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Skulturowieni przyklaskują takim eventom wszystkimi sześcioma łapkami. I nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy czegoś z tej okazji nie zorganizowali.

 Zainteresowała nas akcja „5 minut dla książki” i czytanie pod chmurką. Polega ona na spotkaniu się podobnych do nas fanatyków literatury i odczytaniu kilku cytatów traktujących o czytaniu. Na samym początku autorzy akcji proponują wykrzyczenie przez uczestników flashmoba tekstu ONA CZYTA DLA MNIE. Jeśli się postaramy i nagramy krzyczących Pyrogrodzian, dołączymy do teledysku zawierającego nagrania z całej Polski. Obecnie dołączyło już kilkadziesiąt miast. Nasze „know-how” nie może być gorsze!

5minut_baner01_blog

 Niech każdy z Was złapie wszystkich znajomych, przyjaciół, domowników i przechodniów oraz ulubione cytaty i dołączy do nas 23 kwietnia o 17:00 na Placu Wolności. Dla tego, kto zarazi entuzjazmem najwięcej osób i je do nas przyprowadzi przewidziana jest nagroda-niespodzianka, która z pewnością ucieszy każdego bibliofila.

 Ale flashmob to nie wszystko. Dzięki uprzejmości Empiku przy ulicy Ratajczaka i jego event coordinatora, pana Marcina Maćkowiaka, który okazał nam sporo cierpliwości, dołączyliśmy do ich akcji „Wyspa Czytelników” (zlokalizowana w Przylądku Arkadia, czyli tarasie Empiku). Odbędzie się tam otwarcie wielkiego regału book-crossingowego, (dlatego zachęcamy wszystkich do zabrania doskonale Wam już znanych lektur – to doskonała możliwość wymiany i zdobycia nowych egzemplarzy!) spotkania autorskie, a także warsztaty i wiele innych. Pełny harmonogram będziemy mogli podać dopiero jutro. 

 Nie może Was tam zabraknąć. Oby piękna pogoda była z nami cały dzień. Niech towarzyszą nam książki i uśmiechy! Cały event będzie przez nas zarejestrowany, być może dołączą do nas inne media. Niezdecydowanym przypominam o nagrodzie i spotkaniach. My, Skulturowieni będziemy na pewno! Do zobaczenia na Placu Wolności o godzinie 17, dwudziestego trzeciego kwietnia. Tej!

  A, no i nie zapomnijcie dołączyć do naszego wydarzenia na Facebooku!

K.

(zdjęcia z oficjalnego bloga akcji oraz od Giulio Bernardi)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s