Czytaliśmy pod chmurką

DSC_6000

 Byliśmy, czytaliśmy, sądzimy, że się udało. Zachęcaliśmy wiarę, aby 23 kwietnia wzięła z nami udział w akcji „5 minut dla książki”. Skończyło się, wracam do domu i jestem zaskoczony, bo piszą o nas.

 Na wstępnie serdecznie chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy zjawili się na Placu Wolności. Niech tym dziewczynom co siedziały obok i tak się cieszyły, że nie czytają, będzie głupio, że jest grupa, która się papierowych przyjaciół nie wstydzi. Flashmob był zrobiony trochę na wariackich papierach przy małym zamieszaniu, ale ostatecznie chyba się udał. A udał się dlatego, że nie spotkaliśmy się we trójkę, aby pogadać o tym co czytamy, ale byliście tam z nami.

 Cytaty były przeróżne. Pojawił się Casanova, był Mistrz i Małgorzata, Hobbit, Szymborska i inni. Ze wszystkich przebijało się jedno – warto czytać! Podobnie określiłbym też tematykę spotkania z Marcinem Mortką, które było kolejnym punktem, jaki wcisnęliśmy w plan dnia Empiku. Nie była to kolejna opowieść o nowej książce autora. Pogadaliśmy sobie o tym co daje książka, o Tappim, który zrobił taką furorę wśród dzieci w przedszkolu. Było o wikingach i fantastyce ogólnie. Niewielkie grono odbiorców umożliwiło wprowadzenie bardzo luźnej atmosfery, która bardzo nam się podobała – jak wspólnie stwierdziliśmy po drodze do domu.

 Po całym dniu jestem bardziej napompowany niż rano, po dobrze przespanej nocy. To nie koniec i za jakiś czas wrócimy z nowym pomysłem. Tymczasem poczytajcie sobie co piszą o nas inni:

Głos Wielkopolski, Gazeta.pl,  Gazeta.pl, Głos TV,  Codzienny Poznań, link do naszej galerii ze zdjęciami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s