Toaletowy bunt

matt-damon-strike-with-me-600x287

Według najnowszych doniesień UNICEF ponad 780 mln ludzi na świecie żyje w warunkach sanitarnych, które większości z nas nie mieszczą się w głowie. Problem dotyka głównie Afryki i Azji. Brak dostępu do podstawowych środków czystości, a nawet bieżącej wody, jest przyczynkiem wielu chorób, a w skrajnych przypadkach nawet śmierci.

Aby zwrócić uwagę na ten palący, społeczny problem, powstała kampania społeczna, dotycząca niecodziennej sprawy bo… korzystania z toalet. Zaangażowała się w nią plejada gwiazd amerykańskiego showbiznesu. Między innymi Bono, Matt Damon, Richard Branson i Olivia Wilde (tak, tak, dobrze kojarzycie – to ta laska z Dr. House’a, którą nazywał Trzynastką).

Akcja polega na tym, że celebryci publicznie obiecali, że nie będą korzystać z toalet, dopóki każdy człowiek na Ziemi nie będzie miał dostępu do czystej wody. Początek pomysłu sięga grudnia, kiedy to Matt Damon złożył podobne oświadczenie, które bardzo szybko wsparli inni.

Pytanie tylko, czy dzięki ich (niemałemu, trzeba przyznać) poświęceniu cokolwiek się zmieni? Co Wy sądzicie na ten temat? Szczytny cel i inicjatywa, czy „gówniana sprawa” i zagranie PR?

K.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s